CV’nizde Kariyer Hedefiniz Nasıl Olmalı

CV’nizde Kariyer Hedefiniz Nasıl Olmalı

Merhaba değerli okurlarımız iş bulmak için atılacak en önemli adımlardan birisidir CV hazırlamak aynı zamanda atılan ilk profesyonel adımdır diyebiliriz. Özgeçmişinizi size iş bulmanızı temin edecek bir dökümandan ziyade sizin reklamınızı yapan bir broşür olarak görürseniz daha oldukça başarılı sonuçlar elde edersiniz. Sözgelimi , siz kendi reklamınızı nasıl yaparsınız ya da siz işveren olsaydınız sizi hangi özelliklerinizden ötürü işe almaya uygun görürdünüz? Önce bunları düşünün daha daha sonra CV hazırlarken aralara bu ince ayrıntıları serpiştirin. Peki, CV de kariyer amaçları , öğrenim bilgileri nasıl yer almalı?

Google da fazlası ile CV örnekleri ile karşılaşabilirsiniz. Bazı yerler de ücretli olarak CV’ler satılmaktadır. Bunun yerine resimlicvornekleri.com sitemizden ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz. Örnek olarak grafik tasarımcısı olarak bir CV hazırlayacaksanız CV’nizi açar açmaz bunu yansıtmalısınız. Şayet kabul görmüş bir standar oluşturabilmek için Avurapa ülkelerinde kullanılan ve kabul görmüş olan euorpass kalıbını inceleyebilirsiniz. CV’nizde uzun paragraflardan kaçınmalısınız. CV’nizi inceleyen kişi CV’nize asdece 1 ila 3 dakika arasında zaman ayıracaktır. CV’nizi uzun  paragraflarla doldurursanız işveren CV’nizi gereksiz bilgilerle doldurduğunuzu gördükten sonra bir kenara atacaktır. Kısa ve nokta atışı cümleler kullanmaya özen geöstermelisiniz. Genel olarak CV’nin bir anlamı bir dili olmalıdır. Bu dil birinci tekil veya üçüncü tekil şahıs olabilmektedir.


Sponsor Bağlantı

CV de hedefler

Öncelikle CV nizi 2 sayfadan uzun tutmayın eğer akademik bir CV hazırlamıyorsanız. Daha Sonra CV nizi alelade bir kağıda değil temiz düzgün bir kağıda yazın. Öğrenim bilgileriniz, adres ve mail bilgileriniz benzeri standart bilgilerinizi baş kısma yazdıktan daha sonra başvurduğunuz pozisyonla ilgili bir hedefiniz meydana geldiğini vurgulayan birkaç cümlelik bir şey yazın. Uzun uzun yazacağınız paragraflar karşı tarafı sıkacağı benzeri birçok özgeçmiş içerisinde kaynayıp gidecektir. Daha daha sonra bu işle ilgili iş denemelerinizi ve referanlarınızı belirtin. Şayet dilerseniz kariyer hedeflerinizden önce sosyal yönlerinizi vurgulayan , hobilerinizin olduğu ya da üye olduğunuz dernek, grup, takımları da belirtebilirsiniz.

 

akademik-ozgecmis-ornekleri-4-1-711x1024 akademik-cv-ornegi-1

akademik-cv-ornegi-2 akademik-ozgecmis-ornekleri-4-1-711x1024

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ