Cv Oluştur

Cv Oluştur

CV oluşturmadan önce ilk olarak CV’nin ne işe yaradığını ve içerisinde neler olacağını öğrenmelisiniz. CV profesyonel iş yaşamlarında, part time, full time ve dönemsel iş ve staj başvurularında kullanabileceğiniz ve sizi mülakata kadar götürebilecek olan özgeçmiş bilgilerinizi içerisinde barındıran bir belgedir. İşverenler kısaca CV’de şu soruların yanıtlarını aramaktadırlar. Bizim için neler yapabilir, bilgi ve yetenekleri nelerdir, kişisel özellikleri neler, özellikleri işin gerektirdiği özellikler mi? Bu sorulara cevap verebiliyorsanız CV’niz de mülakata bir adım yaklaşmışsınız demektir. CV oluşturmadan önce hedefinizi belirlemelisiniz. Bu hedefe yönelik olarak özgeçmişi hazırlamalısınız. Genel olarak CV oluşturma da bilgi, beceri ve başarılarınızı yansıtmak üzere ayrılmaktadır. Fakat spesifik olarak bir pozisyona başvuru yapıyorsanız, özgeçmişiniz o işin gerekliliklerine göre hazırlanmalıdır. Söz konusu iş için gerekli bilgi, beceri ve kişilik özellikleri incelenerek hazırlanan CV daha başarılı bir sonuç verir ve o işe diğer kişilerden daha uygun olacağını işverene gösterir.

CV’nizi hazırlarken ilk başta kişisel bilgiler, isim, soyad, adres, telefon, e-mail, doğum tarihi gibi bilgiler gelmektedir. Kariyer hedefi kısa ve öz bir şekilde kariyer hedefinizi istediğiniz işin özelliklerine göre tanımlanır. Eğer yeni mezun değilseniz yeterli iş deneyiminiz bulunuyorsa ilk olarak en önemli madde iş deneyimlerinin yazılımıdır. İş deneyiminiz az veya yeni mezunsanız öğrenim bölümlerini daha sonrasında da staj yaptığınız yerleri belirtmelisiniz. CV oluştur bölümünde dikkat etmeniz gerekenler ise olumlu olmalısınız. Başvurulan pozisyon veya kariyer hedefiniz ile ilgili olmayan özelliklerinizden bahsetmemelisiniz. İlgi alanlarınız, gönüllü çalışmalar gibi faaliyetleriniz varsa başvurduğunuz iş ile çok alakalı olmadıkça yer vermemelisiniz. CV’niz kendi içinde tutarlı olmasına özen göstermelisiniz. Önemli başarılarınızı üstte tutmalısınız. CV size işi değil görüşmeyi sağlayan bir belgedir.


Sponsor Bağlantı

CV’nizde zayıf yönlerinizi kuvvetlendirmelisiniz. CV oluşturma da ayrıntıları atlamamalısınız. Ayrıntıları yakalan bir çalışan dikkatli ve özverili çalışan demektir. Çalışma dünyasındaki bazı kişiler günü kurtarma derdinde olduğundan önemli detayları atlayabilmekte ve hatta tüm toplumu ve çalışanları zor duruma sokabilmektedir. Cv oluştur konumuzu okuyarak ile kendinizi yeni işinize bir adım daha yaklaşmış olarak düşünebilirsiniz. Çünkü size sitemiz üzerinden binlerce cv örneği sunarken, onlarca farklı cv hazırlama ipucu verdik. “Cv hazırlama” adlı makalemizi okumak için buraya tıklayın.

cv-olusturmak


cv-olusturma


cv-olustur


Değerli arkadaşlar, sitemiz üzerinde binlerce cv örneği bulunmakta. İstediğiniz cv örneğini indirin. Hepsi ücretsizdir. İstekte bulunmak ve bize destek olmak için, yorum yapabilirsiniz. Mart ayı boyunca cv hazırlamaya devam edeceğiz.

Son yazdığımız makale olan”Boş Cv Doldur” adlı konumuzu incelediniz mi ?

Resimli cv şablonları konumuzu okuyup, birbirinden rekli cv örneklerini incelediniz mi ?

Cv hazırlama ile ilgili çok değerli bilgiler verdiğimiz “Cv Hazırlama İpuçları” konumuzu incelediniz mi ?

Sitemizde cv örneklerine en çok yer verdiğimiz “Güncel Cv Örnekleri” konumuzu incelediniz mi ?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ