CV’de Bilgisayar Bilgileri Nasıl Yer Almalı?

CV’de Bilgisayar Bilgileri Nasıl Yer Almalı?

Başarılı bir iş yaşamı için en önemli adım sayılan CV ler insanların vitrini halini aldı. Çok büyük bir İK firmasının yayınladığı yazıya göre kullandığınız bilgisayar programlarından yazı yazarken dikkat etmeniz gereken dil bilgisine kadar her şey çok önemli. CV’nizde hakkınızdaki her bilgiyi yazmak bütün tecrübelerinizi paylaşmak çok doğru ancak bunu paylaşırken karşınızdaki kişinin özgeçmişinize yaklaşık 20 saniye kadar bakacağını hatırlayın. O yüzden bilgilerinizi maddeler halinde yazın. Öne çıkartmanız gereken kısımları daha doğrusu başvurduğunuz pozisyonda kendinizi yeterli gördüğünüz kısımları öne çıkarmaya çalışın. Bilgisayar bilgileri de teknoloji çağında yaşadığımızı varsayarsak oldukça önemli artık hemen her işte bilgisayar bilgisi istiyorlar tabi ki mezun olduğunuz bölüme ve başvurduğunuz pozisyona bağlı olarak istenen programlar birbirinden oldukça farklı olabilir bunun için dikkatli bir şekilde sizden istenilen bilgileri en başa yazarak sona doğru gidebilirsiniz. Günümüzde bilgisayar çağında olduğumuzdan son derece bilgiler fazla olmaktadır. Programlar gün geçtikçe çoğalmakta bu durumda istenilen pozisyondaki bilgiler de oldukça genişlemiş olmaktadır. Bu durumda bilgisayar kurslarına giderek kendini eğitebilirsiniz. Sertifika sahibi olarak iş yaşamınızda daha çok saygı duyulan ve iş başvurularında diğer adayların önüne geçebileceğiniz bir artınız olabilir. Bunun için tek yapmanız gereken çevrenizde varsa eğer bilgisayar kurslarınıza katılmanız. Çok büyük olmayan programları 2 ila 3 hafta içerisinde öğrenebilirsiniz. Ya da kendinizi geliştirebilmeniz için evde, internet ortamından programları inceleyebilirsiniz. Peki, bilgisayar bilgilerinizi CV’nizde nasıl yer almalı?

Özgeçmişte Bilgisayar Bilgileri

Öncelikle programları yazmış olmak için yazmayın sonuçta o programlarla gün gelip çalışmak zorunda kalabilirsiniz. O yüzden gerçekten bilgi sahibi olduğunuz programları yazın.


Sponsor Bağlantı

Yazının başında da belirttiğimiz gibi madde madde yazmaya özen gösterin. Yani,

Bilgisayar programları;  Microsoft Office; Word, Excel, Powerpoint, Access, Outlook. OpenOffice yazmak yerine,

Bilgisayar programları;

Microsoft Office;

Word,

Excel,

Powerpoint,

Access,

Outlook yazmanız karşınızdakinin daha kolay okumasını sağlayacak böylece kelimelerin üstünden atlayarak geçmek yerine daha dikkatli olacaktır.

zgemi-alew-ozgeçmis-cv-örnekleri-724x1024  Yeni-tasarım-Turuncu-renk-cv-örnegi-724x10241-725x1024

aynurerdogan  Türkçe Örnek CV

özgeçmiÅŸ-örnegi1 4rhx0-724x1024

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ