CV’ye Yazılabilecek Hobiler

CV’ye Yazılabilecek Hobiler

Profesyonel bir CV hazırlamak istiyorsanız, eğitim, kariyer ve iş tecrübelerine verilen önem kadar CV’ye yazılacak olan hobiler kısmı da önem arz etmektedir. Hobi, kişinin normal yaşantısını eğlence ve keyif almak için yaptığı özel ilgi alanlarını kapsamaktadır.

CV’de Hobilerin Önemi Nedir?


Sponsor Bağlantı

İş başvurularında hobilerin sorulma amacı ise ne kadar sosyal biri olduğunuz ve ilgi alanlarınızın seviyelerini ölçmektir. Bu durumda iş veren kültür seviyeniz hakkında az da olsa bilgi sahibi olmaya çalışır. CV’de en az 3 tane, en fazla da 5 tane hobinizi yazmalısınız.

CV’de hobilerinizi yazarken genel olarak insanlar yanlış vermektedir. Kitap okumak, müzik dinlemek, spor yapmak gibi hobiler yazılır. Fakat bunları yazarken klasiklerden biraz uzaklaşılmalıdır. Mesela kitap okumak yerine, İngiliz edebiyatı tarzında kitaplar okumak, Dünya klasikleri veya korku kitapları, bilim kurgu kitapları okumak gibi tarzda yazılmalıdır. Bir kitaplığınız bulunuyorsa kitap koleksiyonunu sevdiğinizi de belirtebilirsiniz. Müzik dinlemek yerine klasik müzik, slow müzikler dinlemek gibi açık ayrıntılı yazabilirsiniz.

Bunların dışında yaptığını zevk aldığınız yüzlerce hobi olduğuna eminiz. Bunları ayrıntılarıyla beraber CV’nize ekleyebilirsiniz. Buz pateni yapmaktan zevk alıyorsanız çekinmeyin yazın. Hobiniz ne olursa olsun yazmalısınız. Sosyal biri olmanız diğer adaylardan da sizi öne çıkaracaktır. Unutmamanız gereken 3’ten az hobi yazmayın. En fazla da 5 tane yazacağınızı unutmamalısınız. Daha fazlası gereksizliğe uğrayabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ