En Popüler Cv Hazırlama Teknikleri

En Popüler Cv Hazırlama Teknikleri

En Popüler Cv Hazırlama Teknikleri

CV hazırlamak genel olarak kolay bir iştir. Ancak özenle hazırlanmış bir CV ile sıradan bir şekilde hazırlanmış CV arasında gözle görülür farklar bulunur. Eğer etkili bir CV hazırlamak ve iş veren üzerinde istenen etkiler meydana getirilmek isteniyorsa hazırlanacak CV’nin özenle oluşturulması gerekir. Bu nedenle en popüler CV hazırlama teknikleri kullanılarak CV’ler hazırlanmalı ve iş veren gözünde dikkat çekilmelidir.

En popüler CV hazırlama teknikleri nelerdir?

Etkili bir CV hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenleri 4 başlık altında toplayabiliriz. Bunlar;


Sponsor Bağlantı

–          Siz kimsiniz?

–          Neler yapabilirsiniz?

–          Ne yapmak istiyorsunuz?

–          Gelecek hedeflerinizde neler yer alıyor?

İş başvurusu yapacak bir kişi dikkat çekici bir CVhazırlamak istiyorsa öncelikle kendisini tam olarak anlatarak işe başlamalıdır.

İkinci adımda ise hangi konularda becerili olduğunu, alınacağı şirkete ne tür konularda faydalar sağlayabileceğini, yetkinliklerini ve güçlü yönlerini belirtmelidir.

Üçüncü adım kişinin işe alındığı taktirde şirkette neler yapabileceğini anlattığı kısımdır. Bu bölümde şirket bünyesinde neler yapılabileceği, şirkete neler katılabileceği ve yeni stratejiler ile şirkete daha fazla kazanç sağlayıp sağlayamayacağı ön plana çıkarılır. Örneğin satış üzerine bir şirkete iş başvurusu yapıldığında yeni bir satış stratejisi ile daha fazla kazancın nasıl elde edileceği iş veren gözünde etkili bir konuma gelinmesini sağlar.

Şirket bünyesinde düşündüğünüz gelecek hedefleriniz işe alınmanız konusunda etkili olacaktır. İş yerinde geçici olarak değil de uzun süreli çalışılmak istendiği açıkça belirtilmelidir. Şirketler genelde kısa dönem çalışıp ayrılacak kişilerle çalışmak istemez. Çünkü her şirket geleceğe dair bazı planlar yapar ve ilerleyen dönemlerde yapacağı girişimleri bünyesinde yer alan personellere göre belirler.

Cv Örnekleri için Tıklayın

cvornk234  cvornk321

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ