Etkili Bir Özgeçmiş Örnegi

Etkili Bir Özgeçmiş Örnegi

Etkili Bir Özgeçmiş Örnegi

Özgeçmiş başvurulan akademik ya da profesyonel pozisyon için uygun olunup olunmadığını göstermeye yönelik hazırlanan; kişisel bilgilerinizin, kariyer hedeflerinizin, becerilerinizin, eğitiminizin, iş deneyimlerinizin, akademik geçmişinizin (yayınlanan eserlerinizin, verdiğiniz dersleriniz, vb), hobilerinizin ve ilgi alanlarınızın yer aldığı özet bir belgedir. Bu belge ile başvuracağınız işte kendinizi ilk tanıtma fırsatınızdır. İşverene bu dosya da kendinizi ne kadar iyi tanıtırsanız bir adım da o kadar işe yaklaşmış olacaksınız. Mülakata çağrılmanız için dosyanızın mutlaka düzenli bir şekilde hazırlanmış olması gerekmektedir. Mükemmel bir CV’nin açamayacağı bir kapı yoktur.
Özgeçmişiniz sizi başvurduğunuz pozisyon için uygun bulunup mülakat aşamasına getirecek ya da işe alım sürecinde elenmenize sebep olacak ilk değerlendirme aşamasıdır. Bundan dolayı özgeçmişiniz de doğru bilgilere, net anlaşılır şekilde yer vermeniz çok önemlidir. Kısa ve net bilgiler ile kendinizi ne kadar ifade ederseniz o kadar sizin için iyi bir seçim olacaktır. Uzun bilgiler ve gereksiz bilgiler işvereni sıkabileceğinden bu bilgilerin kısa olmasına özen gösterin.

Resume’ler, iş dünyasına yapılan başvurular için hazırlanır, çok detaylı hazırlanan bir özgeçmiş formatıdır. Resume, 1-2 sayfa uzunluğunda hazırlanan özgeçmiştir. Resume’nin en önemli kısmı; kişinin becerilerini, deneyimlerini ve kariyer hedeflerini potansiyel işverene özetleyen 3 – 4 cümlelik bir giriş paragrafı içermesidir.


Sponsor Bağlantı

Sizler için hazırlanmış Etkili Cv örnegini Sayfa sonundaki baglantıyı kullanarak indirebilirsiniz…

Cv Önizleme:

Cv_Ornekleri_2016_0121
İndirmek İçin Tıklayınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ