Evde Çocuk Bakıcılığı İşi

Evde Çocuk Bakıcılığı İşi

İdeal kazanç sağlayan iş fikirlerinden bir tanesi de çocuk bakıcısı işidir. Genellikle öğrencilerin ve ev hanımlarının tercih ettiği bu iş fikri kazanç sağlamak adına ek gelir olarak yapılabilen işlerden bir tanesidir. Ek gelir olarak kazanç sağlamak istiyorsanız tam günlü veya belirli saatler arası çocuk bakıcılığı yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. İş hususunda en önemli şey çocukları seviyor olmanız ve sabırlı olmanızdır. Lakin tahammül sınırı düşük biriyseniz çocuk bakımı size göre bir iş değildir.

Çocuklar için zaman zaman yaramazlıklarını göz ardı edecek onları anlayabilecek ve asla olumsuz örnek oluşturabilecek davranışlarda bulunmamanız gerekmektedir.Çocukları idare edebilmek gereklidir.Çocuk bakım işini kendi evinizde yapıyor olmanız sizler için ekstra avantaj sağlamaktaıdr. Eğer eviniz müsait ise bir odanızı sadece çocuk için ayırıp birden fazla çocuğa da bakabilirsiniz. Tabi bu durumda o odayı çocukların ilgisini çekecek şekilde dizayn etmeniz gerekir veyahut rahat edebilecekleri şekilde ve güvenli. Çocuk bakıcılığını ister tam zamanlı isterseniz de günün belirli saatlerinde yapabilirsiniz. Bakıcılık işindeki en önemli şey karşılıklı güven sağlayabilmektir.


Sponsor Bağlantı

Evde Çocuk Bakıcılığı İşi Yasal mı

Bu iş fikri hem Avrupa Birliği ülkelerinde hem de ülkemizde desteklenen bir iş fikridir. Yürütülen projelerde 0-24 yaş arası çocuklara bakan kişiler 390 Euro civarında maddi destek almaktadır. Hibe olarak verilen ücret ile anne bakıcısının sigortasını da yaptırabilmektedir. Günümüzde yeni çıkan bir yasa tasarısı ile artık çocuğa bakan anane ve babaanneler de bu tarz bir düzenleme sonucunda maaşlı olarak torununa bakıyor ve karşılığında aylık maaş alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ