Güncel Özgeçmiş Örnekleri

Güncel Özgeçmiş Örnekleri

İş dünyasına giriş yaptığınızda en önemli başlangıç belgelerinden birinin CV olduğunu kısa bir süreç içerisinde fark ediyorsunuz. Özellikle hedefiniz resmi veya profesyonel işletmeler ise o halde yalnızca A4 kağıdına özensiz şekilde bilgilerinizin karalandığı bir CV’nin okunmayacağından emin olmanız gerekiyor. İdeal bir CV için maksimum 2 sayfa ayırın.

İyi bir CV iş ve özel hayatınıza dair tüm gereksiz bilgilerden uzak olması gerekmektedir. Kariyer hedefinizi istediğiniz işe göre başvurulan pozisyona uygun bir şekilde belirtilmelidir. Referansta belirtilen isimlere kolay bir şekilde ulaşabilmelidir. CV’nizde yer alacak fotoğraf oldukça önemlidir. İşin ciddiyetini de göz önüne almanız gerekmektedir. CV’nizi gereksiz sözcüklerden uzatmayın. Kısa, net ve amaca yönelik bir şekilde olmalıdır. Bir sayfayı aşmamaya özen göstermelisiniz. Eğer belirtmek istedikleriniz sığmıyor ise ön mektupta kalan bilgilerden de bahsedebilirsiniz. Ön mektup işveren için oldukça çok önemlidir. CV’nizden önce mutlaka ön mektuba bir göz atmaktadırlar. Yabancı dil de CV’de önemlidir. Bu özelliğiniz sizi bir adım öne taşıyacaktır.


Sponsor Bağlantı

Dosyalar kütlesi halindeki hayat ansiklopedisi şeklindeki CV’ler hiç kimseye çekici gelmez. Kısa ve öz tutun fakat sizin için ve daha doğrusu CV’nizi okuyacak olan kişiler için gerekli olan tüm detayların girişini yapmayı unutmayın. Yalnızca iş hayatınız ve deneyiminiz değil aynı zamanda kişisel bilgilerinize de yer verin.

Daha önceden hiç CV oluşturmadıysanız, o halde CV’nin nasıl bir formatta hazırlanması gerektiğni görmek için internetten resimli cv örnekleri için araştırma yapıp bunlara kısaca göz gezdirebilirsiniz. Kesinlikle internette bulunan bir CV’nin 10’da 10’unu kendinize baz alarak bir CV hazırlamaya çalışmayın. Bu sizin dosyanız olacaksa gerçekten sizin dosyanız olmalı ve tamamen eşsiz bir yapıya sahip olmalıdır.

Cv Önizleme:

ozgecmis-ornegi-2016-buyuk-cv
[sociallocker]

Tıklayın

[/sociallocker]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ