İflas Eden Girişimciler İçin Tavsiyeler

İflas Eden Girişimciler İçin Tavsiyeler

Hayatta hiçbir şeyin garantisi yoktur. Öyle ki kimi zaman bir anda yükselişe geçtiğimiz iş hacminde gerek sağlık problemlerinden gerekse gelir gider hacminden zarar ederek iflasa uğramaktadır. Peki işler kötü giderde iflas ederseniz ne yapmalısınız? İflas Eden Girişimciler İçin Tavsiyeler…

Başarısızlık Hikayelerini Gözden Geçirin

Unutmayın ki bu durum yalnızca sizin başınıza gelmiyor. Hem ne demişler bir musibet bin nasihatten değerlidir. Başarısız olmak sizi iş konusunda olumsuz kılmaz aksine daha da deneyimli biri haline dönüştürür. Bunun için sizin gibi zorluklar başa çıkan insanların başarı hikayelerini okuyun ve motive olun. İşler ne kadar kötü giderse gitsin bu durum edebi değildir. Bunu düşünün ve kendinizi sosyal çevreden soyutlamayın.


Sponsor Bağlantı

Yeni Arkadaşlar Edinin

Yaşadığınız olumsuzluklara karşı manevi olarak sizlere destek olacak kişiler biriktirin. Böylelikle çevrenizde olan insanların sizleri motive etmesi üzerine toparlanmanız uzun sürmeyecektir.

İşe Koyulun

  • İş hayatında iniş çıkışların olması kaçınılmaz. Bunun bilincinde hareket edin ve hemen yeni formüller oluşturarak yeni arayışlar içerisinde olun.
  • Yeteneklerinize olan inancınızı asla ve asla kaybetmeyin. Yeni iş arayışları içerisinde olup kendinizi keşfederek denemeye devam edin.
  • Fiziksel ve finansal kaynaklar hakkında bilgi edinin.
  • Yenilikleri sürekli olarak takip edin.
  • İşinizi kurarken hedeflediğiniz şeyleri düşünün ve motivasyonunuzu toplayarak işe koyulun.
  • Kısa dönemli seyahate çıkın ve enerjinizi toplayın. Kurtuluş planları yapın. Böylelikle stresten biraz olsun uzaklaşarak yeni fikirler edinebilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ