İnsan Kaynakları Uzmanı Cv Örnegi

İnsan Kaynakları Uzmanı Cv Örnegi

Türkiye’de ‘İnsan Kaynakları’ eki veren birçok gazetenin makalelerinde en çok işlediği konuların başında özgeçmiş (CV) hazırlama geliyor. ‘Özgeçmiş’in nasıl hazırlanması gerektiğine dair makalelerdeki  tavsiyeler özellikle işsizler için rehber niteliği taşısa da genel geçer ifadeler sonuçsuz kalabiliyor.

Makalelerin anafikrini “işe göre özgeçmiş” oluşturuyor. Kariyer sitelerinde yer alan hazır özgeçmiş formatları faydalı olduğu kadar iş arayanları “her pozisyona aynı özgeçmiş ile başvurmak” gibi bir kolaycılığa itiyor!


Sponsor Bağlantı

Türkiye’de son 10 yılda önceki dönemlere göre düşük olsa da işsizlik sorunu var. İşsizler, iş ararken internetin sunduğu imkanlardan yararlanacak kariyer sitelerindeki hazır CV formatları üzerinden özgeçmişlerini hazırlıyor. Uzmanlar CV hazırlarken nelere dikkat edilmesine dair tavsiyelerde bulunuyor. İyi bir CV hazırlamanın kıstasları nedir? Doğru bir CV nasıl hazırlanır?
Özgeçmiş hazırlarken birçok format var. Kariyer siteleri de benzer formatları kullanıyor. İnternetten CV hazırlarken zaten rotaları, haritası, doldurması gereken bilgiler belirli… Çalışanların ve birçok işsizin ihmal ettiği nokta “başvuruyu özelleştirme”yi yapmıyorlar. Yani hangi pozisyon olursa olsun başvuracağın şirkete ve pozisyona göre CV hazırlanmalı!

Mesleğin Genel Tanımı
İnsan kaynakları yönetimi bir kurumda çalışanların verimliliğini arttırmak amacıyla şekillendirilmiş çalışmalar bütünüdür. İnsan kaynakları birimi bir işletmenin tüm personeline yönelik eğitim, kariyer planlama, performans değerlendirme, ücret ve personel yönetimi, personel özlük işlerinin sürdürülmesi ve işletmeye en uygun personelin seçimi gibi fonksiyonları yürütür. Personelin görev ve sorumluluklarını yerine getirmek için sahip olmaları gereken bilgi birikimini belirlemek üzere analizler yaparak eğitim ihtiyaçlarını belirler ve planlar. Personelin görev tanımını yapar ve performans değerlendirmesi ile takip eder. Personelin hizmet sözleşmesi, çalışma saatleri, ücret uygulaması, yıllık izin gibi sosyal haklarını ilgili mevzuatlara uygun olarak düzenler. Kurumsal hedeflere ulaşmak için işletmedeki insan kaynaklarını etkili bir şekilde harekete geçirecek çalışmaları düzenlemekten ve yürütmekten sorumlu departmandır.
İnsan kaynakları uzmanları maaş bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz

RESUME – EXAMPLE ONLY

İndir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ