İş Aramaya Hazır mısınız ?

İş Aramaya Hazır mısınız ?

Son günlerde iş dünyası her zaman olduğundan daha hareketli; pek çok şirket bünyesine katabileceği yeni profesyoneller arıyor. Üstelik çalışanlar da istekli, pek çok arkadaşınızın iş değiştirdiğini duyuyorsunuz. Siz de iş değiştirme zamanının geldiğini düşünüyorsunuz; ya maaş az geliyor, ya da patronla kavga ettiniz, belki de sadece daha iyi bir iş istiyorsunuz. Peki ama iş aramaya gerçekten hazır mısınız?

CV’nizi hazırlamadan önce şunlara dikkat edin. İmla hatası olan bir CV hayatta hoş karşılanmamaktadır. Sebebi ise değerlen yapan işveren şöyle düşüneceğinden CV’sini bile özen ile doldurmamış olan biri işine ne kadar özen gösterebilir? düşüncesine gireceğinden olumsuz olarak görecektir. Hele ki bu imla hatası mesleki ya da teknolojinin adını yanlış yazmaksa hayatta kabul edilemez. Kariyer hedefinizi mutlaka belirtmelisiniz. Kariyer hedefinizi çok kısa da olsa yazmalısınız. Sizin bu hayal gibi gördüğünüz hedefi doğru değerlendiremeyecek bir firmayla işiniz de olmamalıdır. Kendinizle ilgili CV’nizde asla çelişmeyin. Özgeçmişinizde yer alan tüm bilgileri doğru bir şekilde ve abartmadan yazmalısınız. Gerek CV içerisinde gerekirse de internetten sizin hakkında kolay bir şekilde elde edilecek bilgiler olmalıdır. Aksi takdir de kendiniz yalancı bir duruma düşürürsünüz.


Sponsor Bağlantı

CV’nizi yazdınız mı? Peki CV’niz sizi iş arayan binlerce adaydan ayırabiliyor mu? Bilgi ve becerilerinizi en iyi şekilde sunmak için etkili CV yazımı teknikleri, CV yazımında önemli noktalar ve CV  biçimleri hakkında detaylı bilgiyi birarada Tıklayın.

Aşağıda bulunan CV örnegi  WORD formatındadır bilgisayarınıza indirebilirsiniz. WORD olarak indirdiğiniz dosyalar üzerinde değişiklik yaparak; direkt kendi CV’nizi şablonlar üzerinden hazırlayabilirsiniz.

cv234

İndirme Baglantısı:

https://www.resimlicvornekleri.com/wp-content/uploads/2015/04/ilkcv.docx
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ