İş bulduran özgeçmiş hazırlamanın püf noktaları

İş bulduran özgeçmiş hazırlamanın püf noktaları

İş bulduran özgeçmiş hazırlamanın püf noktaları

Mezun oldunuz, dil eğitiminizi aldınız çeşitli yerlerde çalışarak ufakta olsa tecrübe kazandınız ya da kendi alanınızda hiç tecrübeniz yok.  Ya da bildiğiniz ekstra bir dil yok. Hiç fark etmez. Artık özgeçmişinizi hazırlamanın vakti geldi. Sonuçta bir şekilde iş bulmak ve çalışmak zorundasınız. Doğru özgeçmişi hazırlamak için aslında kendinizi iyi tanımanız ve birazda insan kaynaklarının yazılarını okumanız gerekiyor. Tam olarak ne istediğinizi de biliyorsanız eğer hemen iş bulabilirsiniz. Peki, iş bulduran özgeçmişnasıl hazırlanmalı püf noktaları nelerdir? Şimdi onları sizlerle paylaşalım.

Özgeçmiş hazırlamanın püf noktaları

Herkesin sıkça yaptığı bir hata var. Hazırladığı tek CV ile 50 tane farklı iş yerine hatta farklı pozisyona başvurmak. İlk önce bir özgeçmiş şablonunuz olsun bunlar iş arama sitelerinin çoğunluğunda bulunan şablonlar. Kimlik bilgilerinizi zaten değiştiremezsiniz ve işe girmenizi sağlayacak kısım adınız soyadınız değil. Daha sonra her bir işe başvururken o firmaya özgü özgeçmiş hazırlayın. Sonuçta her seferinde farklı beklenti olabilir.


Sponsor Bağlantı

Kendinizi insan kaynaklarının yerine koyun! İşin en önemli noktası bu. Sizi neden işe almaları gerektiğinin ufak bir ipucunu onlara belirtin. Sonuçta bunları görüşmede de belirtebilirsiniz ama önce görüşmeye çağırılmanız gerek.

Ben en iyisiyim diye düşünmeyin. Her zaman sizden bir tık daha iyileri olabilir ya da onların aradıkları en iyisi olmayabilir. Kısacası nabza göre şerbet vermeyi bilin. Kendinizi çok abartmayın ancak özgüvensizde olmayın.

Özgeçmişinize bütün detaylarınızı yazmayın sonuçta işe kabul edilmenizi özgeçmişiniz sağlamıyor. Sizi iş görüşmesine çağırtacak faktör o. Bu durumda iş görüşmesinde bahsedebileceğiniz etkili olduğunu düşündüğünüz özelliklerinizi daha sonraya saklayın.

Özgeçmiş Örnekleri

cv-sablonu212    ozgecmis-orngi43

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ