İş bulmak için nasıl CV hazırlamalı?

İş bulmak için nasıl CV hazırlamalı?

İş bulmak için nasıl CV hazırlamalı?

Okuduk mezun olduk ya da okurken iş arıyoruz. Artık eskisi gibi kapı kapı dolaşıp kendini göstermek yok ki. Bunun yerine bizi gösteren özgeçmişlerimiz yani CV’lerimiz var. Uygun pozisyona doğru V ile başvurursak ve eğer gerçekten o iş için yeterliysek kaçırmak gibi bir şansımız yok. Tabi öncelikle doğru özgeçmiş nasıl hazırlanır püf noktaları nelerdir onları öğrenmemiz lazım. Şimdi iş bulmak için nasıl bir CV hazırlamalıyız inceleyelim.


Sponsor Bağlantı

CV hazırlamanın püf noktaları

Kolaycılığa kaçmayın!

Birçok adayın yanlış yaptığı nokta yanı CV ile bütün iş ilanlarına başvurmak halbuki aynı pozisyon bile olsa kriter olarak istedikleri şeyler farklı olabilir ve bizim de bu durumu CV mizde belirtmemiz gerekebilir. Artık internetten yapılan başvurular tek tek incelenmiyor teknoloji sayesinde ön elemeden geçiyor. Belli kriterleri seçiyorlar ve bilgisayar gelen bütün CV leri ön elemeden geçiriyor. Yani siz o işe uygunsanız ancak firmanın belirttiği kriterleri ayrıca belirtmediyseniz daha kimseyle görüşemeden CV niz eleniyor.

 

Fotoğraflar önemli!

CV nize herhangi bir fotodan kesilmiş ya da net olmayan fotoğraflarınızı eklemeyin. Fotoğraflar hakkınızda verilecek ilk yargı için çok önemlidir. Arka fonu beyaz olan suratınızın net olduğu ne çok fazla güldüğünüz ne de suratınızı asmadığınız omuzlarınızın da dahil olduğu fotoğraflar seçmeye özen gösterin.

Ön yazıya dikkat!

CV nize kapak yaparken her firmaya özel ön yazı mutlaka hazırlayın ve ön yazıda dire firmaya hitaben sizi neden işe almaları gerektiğine dair iddialı bir girişte bulunun. Özgüveniniz ilgilerini çekecektir.

Cv Örnekleri

2015 cv-ornegi     2015 cv-ornegi21

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ