Kapak Mektubu Ön Yazı Örnekleri

Kapak Mektubu Ön Yazı Örnekleri

İşte size iki önyazı örneği ve kendinize uyarlayabileceğiniz bir önyazı formatı. Bunları örnek alarak siz de başarılı önyazılar oluşturabilirsiniz. Ama unutmayın, bir önyazı mutlaka özgün olmalı ve sizin kişiliğinizi yansıtmalı.

İş başvurusunda bulunurken özgeçmişinizin yanına önyazı eklemelisiniz. Önyazınız başvurduğunuz işe özel, sizin tecrübe ve becerinizle ilgili olmalı. Çok uzun bir yazı olmasına da gerek yok. Önyazınızın; hangi pozisyonla ilgilendiğinizi, nedenini ve işe uygunluğunuzu anlatması yeterli. Eğer ne yazacağınıza emin değilseniz, önyazı örneklerimize göz atabilirsiniz.


Sponsor Bağlantı

İlk izlenim, önyazı için de çok önemli. Önyazılarınızın etkili olabilmesi için, niçin işle ilgilenildiğinizi ve bu işe niçin başvurduğunuzu düzgün bir dille anlatmalısınız. Unutmayın ki sizi işe alacak kişi sizi hiç tanımıyor. Amacınız işi istediğinizi ve işin özelliklerinin size uyduğu anlatmak olmalı. Bunu da mümkün olduğunca amacınızdan uzaklaşmadan özellikleriniz ve farklı yönlerinizi anlatarak yapmalısınız. İş ilanında istenilen kriterlerin sizin becerilerinizle uyuştuğunu yazınızda belirtmeli ve bu görüşünüzü destekleyen örnekler vermelisiniz.

Aşağıda www.resimlicvornekleri.com üyeleri için hazırlanmış ön yazı (kapak mektubu) örneklerini bulabilirsiniz. Arzu ettiğiniz ön yazıyı  bilgisayarınıza indirebilir, kendi ön yazınızı oluşturabilirsiniz.

Staj Kapak Mektubu Örnegi İçin Tıklayın

Yeni Mezun Kapak Mektubu Örnegi İçin Tıklayın

Deneyimli Kapak Mektubu Örnegi İçin Tıklayın

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ