Kronolojik CV Hazırlarken Bunlara Dikkat

Kronolojik CV Hazırlarken Bunlara Dikkat

Her cv çeşidinde dikkat edilmesi gereken belirli kurallar vardır. Hangi CV çeşidini hazırlıyorsanız hazırlayın dikkat etmeniz gereken bazı konular bulunmaktadır. Sizin kariyerinize uygun CV örneği kronolojik CV ise aşağıda vermiş olduğumuz bilgilere kesinlikle uymalısınız. Uzun zamandır bir yerde çalışıyorsanız veya çok fazla iş değiştirmişseniz eğer son 10 yıllık ya da son üç ya da dört pozisyonu detaylı bir şekilde açıklayın. En son işinizden başlayıp geriye doğru olan bütün işlerinizi kısa açıklamalar ile yazın. En son işinize daha çok ayrıntı katın. Başvurulan pozisyon belirlendikten sonra uygun bilgilerinizi özellikle son pozisyonu detaylı bir şekilde belirtin. Sizin için uygun olan cv çeşidi Kronolojik cv hazırlama da ise aşağıda belirttiğim  şu özelliklere dikkat etmeniz gerekiyor;

• En son işinizden başlamak üzere geriye doğru işlerinizi sıralayınız. En son işinize en çok yeri verdiğinizden emin olun
• Uzun zamandır çalışıyorsanız, ya da çok fazla iş değiştirmişseniz eğer, son on yıllık veya son üç veya dört pozisyonu detaylı olarak açıklayın.
• Çalıştığınız zaman dilimi olarak sadece yılı belirtmeniz yeterli. Gün, ay  yazmanıza gerek yok!
• Uzun süre çalıştığınız bir fırmada değiştirdiğiniz tüm pozisyonları belirtmek zorunda değilsiniz.
• Pozisyon açıklamaları kısa ve öz olmalı.
• Başvurduğunuz pozisyonun belirlenmiş olan niteliklerine uygun bilgileri özellikle son pozisyonunuzu da detaylı olarak belirtin.
• Eğer  son beş yıl içerisinde mezun olmuşsanız cv’nizin en üst kısmında yer vermelisiniz. Tecrübenizin daha ön planda olması gerekiyorsa, eğitiminiz ile ilgili bölüme öz geçmişinizin sonunda yer vermelisiniz.


Sponsor Bağlantı

Selin-Demir-Cv-Ornegi-11-796x1024  Selin-Demir-Cv-Ornegi-21-794x1024

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ