Kumpirci Açmak

Kumpirci Açmak

Franchise veren firmalar arasında yer alan sektörlerden bir tanesi de kumpirci açmak fikridir. Sevilen bir gıda olan kumpiri bu denli lezzetli kılan özelliği tadı oturmuş olup hızlı tüketilecek bir ürün olması ve kişiselleştirilebilmesinden kaynaklanmaktadır.

Kumpirci açmak için kaç metrekarelik bir dükkan gerekli?


Sponsor Bağlantı

– Avm’ lerde ve kiosk şeklinde bir dükkan açarak kumpir satışı yapabilirsiniz. Yaklaşık olarak 40 metrekare bir dükkan kumpirci açmak için yeterlidir.

Kumpir dükkanının kar marjı nedir?

-Maliyet bakımından bir tanesi hemen hemen 4 tl olarak mal olan kumpir ortalama olarak 15 tl civarı bir satış fiyatı ile satışa sunulmaktadır.

İş girişimi için ne yapmalı?

-Bir işe girişmeden önce bunun kira, çalışan işçi maaşı vb. harcamaların tümünü göz önünde bulundurarak işe koyulmalı. Aksi takdirde sadece kazancınızı düşünerek zarar edebilirsiniz.

İşe başladıktan ne kadar süre sonra kazancım belli olur?

-Her işte olduğu gibi kumpirci açmak içinde belirli bir süre belirli bir yerde dükkanınızı açarak hizmete başlamalısınız. Bir kaç ay içerisinde işleriniz oturacak ve belirli düzeyde gelir elde etmeye başlayacaksınız.

Kumpir ile başka ne satabilirim?

-Kumpir konseptine uygun en popüler yiyecekten bir tanesi de waffle olmakta. Dilerseniz franchise veren bayiler ile anlaşarak kumpir ve waffle satışını birlikte yapabilirsiniz.

Kumpirci açmak ne kadar maliyetli?

-İsim hakkı bedeli ortalama olarak 30 bin tl ile 60 bin tl arasında değişken fiyatlardadır.

-Kurulum maliyeti ise metrekare üzerinden hesaplanır ve ortalama olarak 35 bin tl ile 80 bin tl arasında bir tutar ortaya çıkar.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ