Önyazı nasıl yazılır?

Önyazı nasıl yazılır?

Cv nizi hazırladınız. Ancak maalesef Cv’yi tek başına göndermekte yetmiyor artık. Ön yazı yazıp CV sine dosya kapağı gibi koyanlar, yazmayanlar bir tık önüne geçmiş oluyorlar. Ön yazı sizin kendinizi ifade ettiğiniz ve firmada neden çalışmak istediğinize dair yazdığınız bir kaç paragraftan oluşan sayfadır. Ön yazı nasıl yazılmalı? bakalım.

Peki CV’nizde ön yazı nasıl olmalı?


Sponsor Bağlantı

Ön yazı formatları

  1. İlk önce giriş yaparsınız ve genel olarak sayın yetkili, şeklinde bir giriş yapılır.
  2. Daha sonra başlangıç kısmı gelir ki bu kısımda tamamen işe hangi pozisyon için başvurduğunuz ve neden sizi iş görüşmesine çağırmaları gerektiğinden bahsedilir.
  3. Orta paragrafta ise, işle ilgili yorumlarda bulunun. Sizin hangi özellikleriniz bu iş için uygun, siz kendinizi neden bu işe uygun görüyorsunuz, kısacası iş için onların aradıkları özelliklerin aslında sizde bulunduğundan bahsedin. Bunları yaparken aynı cümleleri farklı şekillerde tekrarlamamaya özen gösterin.
  4. Son paragrafta ise, ön yazınızın sonucunu belirtin. Yetkili kişiye pozisyon başvurunuzla ilgilendiği için teşekkür edin ve olumlu ya da olumsuz olabilecek gelişmeler hakkında bilgilendirilmek istediğinizi ekleyin.
  5. En altına ise adınızı soyadınızı yazın ve teşekkür edin eğer bilgisayar ortamında değilseniz imzanızı da ekleyebilirsiniz.
  6. Bu sayfayı yazarken kullandığınız yazı formatına da özen gösterin. Genelde tercih edilen times new roman gibi yazı tiplerini tercih edin. Çok büyük veya çok küçük puntolarla yazmayın. Ad soyad kısımlarını kalın olarak belirginleştirebilirsiniz.

Ön yazı örneklerinden faydalanın!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ