Oto Galeri İşi Nasıl Yapılır

Oto Galeri İşi Nasıl Yapılır

Yatırım fikirlerinin başında gelen galeri işi en fazla kar amacı olan işlerden biridir. Ancak her iş sektörün de olduğu gibi galeri işinin de bazı zor yanları vardır. Galeri işini yapabilmek için öncelikle arabalar hakkında bilgiye sahip olmak gereklidir. Araçların fiyatları, araç piyasasına ilgili olmak gerekiyor. Ayrıca yanınızda çalışacak elemanların pazarlama konusunda özenli ve deneyimli olmalarına dikkat edilmelidir.


Sponsor Bağlantı

Oto Galeri Nasıl Açılır?

Araç alım satım işi yapmadan önce karar verilmesi gereken adımlardan bir tanesi galerinin satın alınması mı? Yoksa sıfırdan bir oto galeri açmak mı? Diye mantıklı düşünmek gereklidir. Sıfırdan açılacak oto galeri maliyet olarak pahalıya gelebilir ancak mevcut satılık oto galeri varsa değerlendirmeye alınabilir.

Rekabet Çizelgesi Yapmak

Oto galeri işini yapmadan önce çevrede bu işi yapan kişileri iyi analiz etmek gerekiyor. Rekabet alanına bakmak ve yatırım yapacağınız yere cok iyi karar vermelisiniz. Kapalı mekan seçiminde satışlarınız da azalma durumu soz konusudur.

Araç Çeşitleri Fazla Olmalı

Galeri işini yapmak isteyen kişiler, satışa sunulacak arabaların tek markaya bağlı kalmadan her çeşit marka araba olmasına dikkat etmek gerekiyor. Bu seçenek sayesinde galeriye gelen bir kişi zevkine ve bütçesine göre mutlaka bir araçla ilgilenebilir.

Sermaye Sağlam Olmalı

Oto galeri sahibi olmak için sermaye tutarınız ne kadar cok olursa alacağınız araçlar fazlasıyla iyi olabilir.

Oto Galeri Açmak İçin Gerekli Şartlar

Oto galerisi açmak için yerine getirmeniz gereken bazı şartlar bulunuyor. Bunlar; detaylı iş yeri yerleşim krokisi çizimi yapabilecek teknik bilgiye sahip bir kişi, en az 80 m2 kapalı alan, yerleşim yeri izinsiz değişiklik yapılmaması, kapalı mekanlarda LPG’li araç bulundurmaması ve kamu alanına araç park etmemesi gerekiyor.

Oto Galeri Açmak İçin Gerekli Belgeler

Bağlı bulunduğunuz belediyelerdeki ilgi yerlere başvurmak için gerekli evraklar; ikametgah ve Nüfus cüzdan aslı, 2 tane fotoğraf, yapı kullanma izin belgesi, tapu fotokopisi, vergi levha fotokopisi, kiralık ise kira sözleşmesi ya da Noter onaylı sureti, çöp Konteynır alınacak faturası, itfaiyeden yangın önlemi alınmış raporu ve yeni tarihli sabıka kaydı evraklar başvuru yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ