Özel Güvenlik Cv Örnegi

Özel Güvenlik Cv Örnegi

Özel Güvenlik mezunları için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda bu dallarda çalışan güvenlikçilerin bir kaçının CV örneklerine sizler için yer verdik. Hayatın sıradanlaşmış bir düzeni bulunmaktadır. İnsan doğup büyüdükten sonra sırasıyla eğitim alarak kendisini törpüleyerek hayatına yön vermektedirler. En büyük adımsa bir yaşa gelip kendi ayakları üzerinde durabilmektedir. Bunda ise kendisine uygun kendini mutlu hissettiğini bir işte çalışması kişinin kendini mutlu hissetmesi gerekmektedir. Her insan farklı işlerde mutlu olarak çalışmaktadırlar. Bundan dolayı istedikleri iş yerlerinde çalışmak istemektedirler. Bu bölümde iş hayatına devam etmek isteyen kişiler için CV’lerini hazırlarken aşağıdaki örneklerden yararlanarak istedikleri işi bir an önce doğru ve başarılı bir şekilde özgeçmiş hazırlayarak elde edebilirler.

Özel Güvenliğin Tanımı


Sponsor Bağlantı

Gerçek ve tüzel kişilere ait yaşam hakkı, mülkiyet, zilyetlik ve işletme yönetimi hakları ile diğer hak ve hürriyetlerin saldırıya uğramaması amacıyla kamu güvenliğini tamamlayıcı mahiyette verilen koruma ve güvenlik hizmetlerine “özel güvenlik” denir.
Özel Güvenliğin Amacı

Toplumsal düzenin korunması bakımından kanunlarımızla güvence altına alınan hak ve hürriyetlerin tesisine yönelik hizmetlerin sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi için yetkilendirilip görevli ve sorumlu kılınan özel güvenliğin amacı kamu düzeninin korunmasıdır.

5188 Sayılı Kanunun Amacı

1-Türk Ticaret Kanununa göre kurulan şirketlerin faaliyetlerini yasal bir zemine oturtmak,

2-Özel güvenlik alanındaki her tür faaliyeti, kayıt altına ve dolayısıyla denetim altına almak,

3-Ülkede istihdam alanı açılarak genç nüfusun bir kesimini çalışma hayatına kazandırmak,

4-Ekonomiye yeni girdiler katılarak devlete ek vergi geliri imkânı sağlamak,

5-Suç önleyici genel kolluk hizmetlerinde çalışanların yükü hafifletilerek asıl görevini daha iyi yapmasına imkân sağlamak,

6-Kamu güvenliği harcamalarının bütçedeki yükünü azaltmak,

7-Hayatın normal akışına ve kamu düzeninin korunmasına katkı sağlamak şeklinde sayılabilir.

cv örnekleri – cv indir – cv örneği – ingilizce cv örneği – cv arşivi

cv örnekleri

İNDİR

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ