Özgeçmiş de Mutlaka Fotoğraf Olmalı Mı

Özgeçmiş de Mutlaka Fotoğraf Olmalı Mı

Özgeçmişinize fotoğraf koymasanız da olur. Ancak fotoğraflı olmasında fayda sağlar. İş alım sürecinde CV’nizde yer alan fotoğrafınızda büyük önem taşır.Özgeçmişiniz de yer olacak fotoğraf düzgün kıyafelerle çekilmiş vesikalık fotoğraf olmalıdır. Enerjik ve ciddi bir görünm yakalamalısınız. Çünkü CV’nize bakacak kişiyle olumlu bir iletişim yakalama şansınız yükselir. CV hazrılarken, cv’nize koyacağınız fotoğraf portre fotoğrafı olmalıdır. Erkeklerde kıravatlı ya da casual yani iş kıyafetiyle, bayanlarda ise gömlekli ve iş ortamına uygun bir kıyafetle çekilmiş olmalıdır.

Bazı kişiler CV’lerini çok uzatmaktadır. Özgeçmiş değil de sanki edebi bir otobiyografi hazırlamış. Hangi hayvanları sevdiğinden tut lisedeyken gittikleri dans kurslarını bile eklemişler. Bunlar işverene zaman kaybettirmekten başka bir şey değildir. Uzun bir CV gereksiz bir zamanı boşa harcamaktır. Gereksiz açıklamalardan uzak durmalısınız. CV’yi uzun hazırladığınız yetmiyormuş gibi bir de hep aynı şeyleri tekrarlamak bir de ön yazı hazırlamak oldukça büyük bir hatadır. Kötü hazırlanmış İngilizce CV’sinin yerine iyi hazırlanmış Türkçe CV her zaman tercih edilir. Kendinizi en akıcı hangi dilde ifade edebiliyorsanız o dilde hazırlamalısınız.


Sponsor Bağlantı

Bunun yanında son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalı. Görüntünüzde herhangi bir değişim olmadıysa bu noktayı göz ardı edebilirsiniz.

NOT; Özgeçmişinize koyacağınız vesikalık fotoğrafınız bilgisayar ortamında saklanabilecek netlikte olmalıdır.

Daha fazla bilgi isteyenler videodan yararlanabilir!

RESUME İLETİŞİM
cv_2  CV_Humanities1
cv-before-example  CV-mal-ungdom
CV-screenshot
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ