Ozgeçmiş Hazırlarken Bunlara Dikkat

Ozgeçmiş Hazırlarken Bunlara Dikkat

CV yani özgeçmişinizi hazırlarken dikkat edilmesi gereken birkaç ufak nokta bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat edildiği takdirde işe alınmanız büyük bir olasılıkla gerçekleşecektir. Düz yazı şeklinde yazılan CV ler birçok iş yerinde dikkate alınmamaktadır çünkü sadece siz değil sizin gibi birçok kişi iş yerinde çalışmak için başvuru gerçekleştirmektedir.

Doğru ifade, bu başlıkta iş başvurusu yaptığınız deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. Ayrı ayrı başlıkların altında ya da alt başlıklar yapmamalısınız. Tanımlayıcı bir başlık altında deneyimlerinizi listelemelisiniz. Kariyeriniz de aynı pozisyonda çalıştığınız birden fazla iş bulunuyorsa XYZ şirketleri tarih olarak sıralayabilirsiniz. Üniversiteye ara vermiş 10 senelik bir iş deneyimi sahibi olup geri dönmüş ve mezun olmuş olmanız gayet normaldir. Fakat bu durumda CV’niz biraz karışık olacaktır. Mezuniyet tarihine baktığınızda 20 yaşında olduğunuzu bir düşünün. Gerek yaşı ise 30 olduğunda kafa karıştırıcı olabilmektedir. Burada önemli olsan şey ise yaşınız değil işe uygun olup  olmadığınızdır. Yetenekleriniz, eğitiminiz ve deneyimleriniz ön plana çıkmış olmalıdır.


Sponsor Bağlantı

CV hazırlanırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu yazınızı maddeler halinde oldukça açık bir şekilde yazılması gerekmektedir. Öncelikle kişisel bilgileriniz ( ad, soyad, doğum tarihi, askerlik durumu tel no gibi), eğitim, bilgisayar kullanım bilgisi, deneyimler, referanslarınız, ilgi alanlarınız ve en son not şeklinde bir madde açarak demek istediğiniz her hangi bir cümleye yer verebilirsiniz. En doğru şekilde CV bu şekilde hazırlanmaktadır.

 

Cv İndirme Sayfasına Buradan Ulaşa bilirsiniz

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ