Özgeçmiş Örnegi 2017

Özgeçmiş Örnegi 2017

ÖZGEÇMİŞ NASIL YAZILIR

CV’nin amacı: İş görüşmesine gitmeden önce işverene kendimiz hakkında ön bir bilgi verebilmektir. İş veren için ilk adımdır. Kendinizi doğru bir şekilde tanıtmanız işe uygun olup olmadığınız belirlenip mülakata çağrılacaksınızdır.


Sponsor Bağlantı

  • CV hazırlamada önemli anahtar noktalar Staj deneyimlerinizi anlatırken, kazandığınız becerileri, uygulamaya koyduğunuz karar verme yetilerini, elde ettiğiniz ve kaydettiğiniz gelişimleri aktarın.
  1. Becerilerinizi anlatırken başka iş ve meslekler için de geçerliliğine dikkat edin. Becerilerinizin istenilen iş için uygun olup olmadığı konusunda olmalıdır. Tabii ki de bu işi istiyorsanız iş ile ilgili olan becerilerinizden bahsetmeniz gerekmektedir.
  2. CV’nizin formatını hedef işverenle uygunluğuna dikkat ederek belirleyin. Eğer yaratıcı bir alanda bir iş düşünüyorsanız, daha serbest ve orijinal bir format seçebilirsiniz. Finans ya da pazarlama gibi bir alanı düşünüyorsanız, yazma ve “word” kullanmalı becerilerinizi gösterebileceğiniz ve işveren için nasıl yararlı olacağınızı anlatacağınız bir format daha uygun olur.
  3. CV’nizin her duruma uygun çeşitli versiyonlarını hazırlamak avantajlı. Bunu Word programı ile rahatlıkla yapabilirsiniz. Sitemizde yer alan CV örnekleriyle istediğiniz işe uygun bir CV elde edebilirsiniz.
  4. CV’nizi kısa tutmaya çalışın, açık ve anlaşılır bir format seçin. İşveren uzun yazılardan sıkılacağından yazılarınız öz ve sadece bir şekilde olmalıdır.
  5. CV’nizde referanslarınızı belirtmeyin. Bununla beraber, mülakatlar için verebileceğiniz referanslar ve ilgili telefon ve adresler konusunda hazırlıklı olun. İlk olarak mülakata gitmeyi başarın. Onu başardıktan sonra orada sizden istenilirse daha önce çalıştığınız yerde sizi kötülemeyecek gerçekten sizden memnun olan birini referans olarak göstermelisiniz ki aksi takdir de aranızın kötü olduğu birini verirseniz işinizi almadan kaybedebilirsiniz.

2015_cv_Ozgecmis

Cv örnegini indirmek için lütfen buraya tıklayınız, indirme dosyasının bulunduğu alana yönlendireleceksiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ