Sonuç Odaklı Özgeçmiş Hazırlamanın Yolları

Sonuç Odaklı Özgeçmiş Hazırlamanın Yolları

Merhaba değerli okurlarımız Özgeçmişinizden istediğiniz sonuçları alamıyorsanız daha fazla iş teklifi almak için yapabileceğiniz birçok şey var.

Özgeçmişinizi Revize Edin


Sponsor Bağlantı

Tek bir özgeçmişle tüm şirketlerin beklentilerini karşılamanız mümkün değildir . Şayet yöneticilerin ilgisini çekmek istiyorsanız onlara talep ettiklerini vermelisiniz . Özgeçmişinizi başvurduğunuz her işin gerekliliklerini karşılayacak biçimde revize etmek işverenler aracılığıyla fark edilme şansınızı arttıracaktır .

Bir işe müracaat etmeden önce , işin tanımında hangi özelliklerin önemli olduğuna dikkat ediniz . Şayet iş tanımında yeteri kadar açıklamanın olmadığı bir firmaya müracaatta bulunuyorsanız , mülakatta isinize yarayabilecek şirketle ilgili ipuçları edinmeye calisin . Özelliklerinizden hangilerinin bu iş için gereken meydana geldiğini tespit ettikten ardından özgeçmişinizi revize etmeye başlayabilirsiniz .

Kişiye özel bir özgeçmiş hazırlamanın en etkin yolu öncelikle genel bir özgeçmiş hazırlayıp , bu genel özgeçmişi karşınıza çıkan iş fırsatlarına göre revize etmenizdir .

 

 

İstaj Özgeçmişinizi Kopyalayın

İstaj’da bir sonraki iş başvurunuzu yapmadan önce, İstaj hesabınızdaki özgeçmişinizi kopyalayın. Özgeçmişler başlığından istediğinizi seçin ve ‘Kopyala’ya tıklayın. Özgeçmişinizin, istediğiniz işe uygun olarak revize edebilmeniz için listenin en başındaki yerini aldığını göreceksiniz.

Başlık

İstaj’daki özgeçmişinizin başlığı kariyerinizdeki hedefinizi ve iyi olduğunuz alanı yansıtmalıdır. Bu alan başvurduğunuz işin gerekliliklerini içermelidir.

Amaç

Bu bölümün amacı sizin bu pozisyon için en uygun aday olduğunuzu göstermektir. Her iş için uygun olabilecek bir amaçtan ziyade, kısa ve öz, belli bir hedefi olan bir amaç belirleyin. ‘123 Sirketini’nin Web Grubunda Yazılım Mühendisi Olmak’ gibi bir amaç tanımlamak, yöneticinin sizi çağırması ihtimalini arttıracaktır.

Sahip olduğunuz Vasıfların Özetlenmesi

Firmanın gereksinimlerini inceledikten sonra, özgeçmiş özeti bölümünde vasıflarınızı bu gereksinimlere uyacak şekilde düzenleyin. Böylelikle belirtilen pozisyon için en uygun aday olduğunuzu kanıtlamış olacaksınız.

Bu vasıfları düzenlemek için öncelikle aralarından başvurduğunuz pozisyon için önemli olmayanları çıkarın ve bu bölümü iş için önemli olan vasıflarınız başta olacak şekilde yeniden düzenleyin.

İş Tanımları

Birçok firma adayların yeterliliğini anlayabilmek için başvurularda öncelikle, özgeçmişteki eski işlerinizin tanımlandığı bölümleri incelemektedir. Önceki işleriniz için yapmış olduğunuz tanımları gözden geçirin ve giriş bölümüne uygun olacak şekilde değişiklik yapın. İş geçmişinizi dürüst ama bu başvurunuza katkı sağlayabilecek başarılarınızı ön plana çıkaracak şekilde düzenleyin.

Yetenekler

Özgeçmişinizi revize etmeye başlamadan önce gözden geçirdiğiniz gerekliliklere bağlı kalarak ideal bir adayın sahip olması gereken ve sizde de varılan özelliklerinizi ön plana çıkarın. İstaj özgeçmiş bölümündeki listenizi işverenin en çok ilgileneceği yeteneğinizle başlatın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ