Staj İçin CV Nasıl Hazırlanmalıdır?

Staj İçin CV Nasıl Hazırlanmalıdır?

Staj İçin Cv Nasıl Hazırlanmalıdır?

Staj başvurularında kullanılacak olan CV’ler genel olarak iş başvurularında kullanılan CV’ler ile benzerlik gösterebilmektedir.


Sponsor Bağlantı

Staj için gereken bilgilerin daha az oluşu tatbiki iki CV’yi ayıran önemli özelliklerden bir tanesidir. CV’de öz geçmiş çok önemlidir. Geçmişini en güzel ve en açık bir dille anlatabilen adaylar bu anlamda daha başarılı olabilmektedir. İşe uygunluk ve başarılarınızı özetleyen bir yazı metni ile hazırlanacak olan CV düşünülenin aksine sade bir anlatım içermektedir. Okumaktan yoracak karmaşık cümleler içeren CV’ler genellikle eksi yönde değerlendirilmektedir.

CV bir nebze kişinin kendisine ve işe duyduğu saygıyı temsil eder. Bu anlamda yazılacak olan bilgilerin yanı sıra kesin ifadeler ile yazılmış cümle grupları sizi diğer adayların bir adım ötesine rahatlıkla taşıyacaktı. Boşluk aralarına ve büyük harf küçük harf durumuna, noktalama işaretlerine dikkat eden adayların CV’leri daha başarılı olacaktır. Cümlelerin kafalarda soru işareti bırakmadan net cümleler ile hazırlanan CV özellikle dikkat çekecektir. Hatta belirteceğiniz ve gerçekleştirdiğiniz geçmişinizi kelimelerin yanında sayılar ile ifade etmeniz komisyonda büyük izler bırakacaktır.

 

‘’ İstanbul Teknik Üniversitesinde başarı ile okudum ’’ cümlesi yerine kesin ifadeler içeren  ‘’ İstanbul Teknik Üniversitesinde 3,40 ortalama ile %10 luk dilime girerek başarı ile okudum ’’ cümlesini kullanmak sizleri iş sahiplerinin karşısında diğer adaylara göre daha üstlere taşıyacağı bilinmektedir.  Staj en iyi iş deneyimlerindendir. Ve doğru bir CV ile staj iyi yerlere girmenizi sağlar.

Stajyer CV Örneklerine göz atmak için TIKLAYIN!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ