Staj Ön Yazı Örnekleri

Staj Ön Yazı Örnekleri

Ön yazı örnekleri arasında karşımıza çıkan başka bir ön yazı türü de staj ön yazı örnekleri olmaktadır. Normal bir ön yazıya benzeyen içerikte oluşturulan staj ön yazıları, kişinin stajı neden istediğini açık ve net bir şekilde yazıya döktüğü bir yazı çeşididir. Peki, staj ön yazısı hazırlarken nelere dikkat edilmesi gerekir? gelin, bunu daha detaylı bir şekilde inceleyelim.

Staj ön yazı örneği yazarken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?


Sponsor Bağlantı

Staj ön yazısı yazan bir kişinin ilk olarak yazı içerisinde dikkat etmesi gereken ilgili firma ya da kuruluşta neden staj yapmak istediğini anlatmasıdır. Bunun yanında bulunduğu alanla ilgili bilgi ve becerilerine yer vermesi ve stajı neden istediğini tam olarak anlatması gerekmektedir.

Her sektör için yazılan ve kişinin özelliklerine bağlı olarak değişen ön yazı örnekleri mevcuttur. Bu nedenle bir ön yazıyı şekillendiren genelde sektör ve kişinin sahip olduğu deneyimlerdir. Aslında genel olarak bakılırsa ön yazının gerçek anlamı bu şekilde karşımıza çıkar. Yani kişi kendine has özellikleri ve bilgileri ön yazı içerisinde iş verene sunar ve karşılığında mevcut işe ya da staja kabulünü bekler. Ön yazının etkili olmasında genel olarak kişinin bu konudaki becerisi göz önünde tutulur. Kısacası kişi kendisini ne kadar doğru ve fark yaratacak şekilde belirtirse ön yazı aynı oranda başarılı olur.

Etkili bir ön yazı için siz de kendinizi yeteri kadar ifade etmeye özen gösterin ve bu şekilde istenen sonuçlara ulaşma şansını elde edin.

Staj Başvurusu Yapmak İsteyen Adaylar İçin Önyazı Örneği  

 Staj başvurusu yapmak isteyen adaylar, iş başvuruları sırasında daha etkili sonuç alabilmeleri için örnekteki önyazıyı dikkatlice takip etmeliler. Aşağıdaki örneği dikkate alarak kendinize önyazı hazırlayabilirsiniz.

Sayın Yetkili,

İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. Şirketinizde yaz stajı yapmak amacıyla ekte yer alan özgeçmişimin ve başvurumun değerlendirilmesini rica ediyorum.

İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nde kazandığım teorik eğitim altyapısını şirketinizde yapmayı arzu ettiğim staj sırasında kazanacağım pratik bilgilerle birleştirmeyi amaçlıyorum. Sürekli eğitime inanan, öğrendiklerimi pekiştirerek daha çok deneyime, öğrenmeye açık ve çalışmayı seven biri olarak staj sırasında şirketinize değer katarken kendimi geliştirebileceğimi düşünüyorum.
Sonuç olarak; ekteki özgeçmişimin staj başvurusu olarak değerlendirilmesini rica ediyorum.
Gerekli görmeniz durumunda daha detaylı bilgi vermek için sizinle karşılıklı görüşmek isterim.
İlginiz için teşekkür ederim.
Saygılarımızla,
Kayra Yılmazlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ