Tokyo Taksi Şoförlerinden Ebelik Hizmeti

Tokyo Taksi Şoförlerinden Ebelik Hizmeti

Zahmetli bir iş fikri olduğunun hemen hemen hepimiz farkındayız. Taksicilik birden fazla insan grubu ile uğraşarak oldukça zahmetli bir iş fikridir. Tokya’ nun kuzey eyaletinde bulunan Iwate semtinde hizmet olanağı sunan firma Furusato Kotsu hamile kadınlar için ebelik hizmeti vermektedir. Ekip tarafından hamile kadınlar için özel taksi hizmeti sunan firma git gide büyüyen bir uygulamayı geliştirerek trend kavramına erişmiştir. Hamile kadınların seyahat etmesi esnasında birden doğumun başlaması hem kadın için hemde taksici için riskli bir durum oluşturmaktadır. Bu nedenle doğum başlangıcı için gerekli malzemeler bulundurulması zorunlu kılınmıştır. Önceki dönemlerde bir çok kişi doğuma yakın zamanlarda yalnız başına bir yerden başka bir yere seyahat edemezdi.


Sponsor Bağlantı

Havlu, ilk yardım malzemeleri, su geçirmez örtüler muhakkak ki araç içerisinde bulundurulmalıdır. Giderek rağbet gören uygulama sektörde giderek yer edinmeye devam etmektedir. Yerel hükümet üzerinden ve ambulansların üzerinde mali bir yük olmaktadır.

Günümüzde gelişmiş özellikte bir çok uygulama bulunmaktadır. Anne adayları için geliştirilmiş destek sistemi bulunmakta. Ulaşım ve konfor açısından daha kolay halde olan sistemden bir tanesi de İngiltere’ de ortaya çıkan akıllı telefon uygulamasıdır. Otobüslerde gebeler ve yaşlılar için oluşturulmuş olan uygulama Güney Kore’ de hayata geçirilmiştir. Anne adayları yanında taşıdıkları butonlar ile toplu taşıma araçlarında bulunan pembe düğmelerin otomatik olarak yanmasını sağlar. Böylelikle yerlerinden kalkarak düğmeye basmaları veya ayakta bekleyerek tehlikeli bir yolculuk geçirmeleri sağlanacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ