Video Cv Nasıl Hazırlanır?

Video Cv Nasıl Hazırlanır?

Video CV hazırlamadan önce CV içerisinde yer alacak konu başlıkları dikkatli bir şekilde belirlenir. Taslak şeklinde hazırlanacak başlıklar, video çekimi sırasında üzerinde konuşulacak konulardır. Ayrıca taslak haline getirilen başlıklar sayesinde video akıcı bir şekilde ilerler ve takılmalar meydana gelmez. Bunların yanı sıra video çekimi sırasında giyinilen giysinin temiz ve çekime uygun olmasına dikkat edilir. Mümkünse çekim sırasında bir takım elbise giymek Video CV’nin karşı taraf üzerinde etki bırakması adına önemli bir husustur.

Video CV hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler

Çekim yaparak video CV hazırlamak isteyen bir kişinin öncelikle CV’sini çeşitli başlıklar altında toplaması gerekmektedir. Bu başlıkları aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür.
– Ad ve soyad
– Doğum yeri ve tarihi
– Yaşadığınız şehir, (ailenizle mi/yalnız mı)
– Engel durumunuz, dereceniz, doğuştan ya da sonradan olan
– Eğitim, varsa yabancı dil bilgisi
– Kaç yıl iş tecrübeniz olduğu
– Farklı alanlarda iş tecrübeleri
– Kariyer hedefleri
Bunların video çekimi içerisinde açıklanmasının ardından yavaş yavaş sona gelinir ve çekimin etkili bir cümle ile bitirilmesi önemlidir. Video sonunda yapılan bitiriş iş verenin dikkatini çekmeye yönelik olmalı ve işe alınmanıza etki edecek etkili bir cümle olmalıdır. Bu şekilde seçilen bir bitiriş cümlesi ile video CV hazırlanmış olur. Hazırladığınız CV’yi gerekli kısımlara gönderebilir ya da iş veren firmaların resmi web sayfalarından gereken kısımlara yükleyebilirsiniz.


Sponsor Bağlantı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ